Taneční škola Horizonty patří mezi světovou špičku

Celkem 20 tanečníků z Taneční školy Horizonty odcestovalo a konci září do Ústí nad Labem, kde Česká republika hostila Světový pohár v disco dance. Havířovské tanečnice nezklamaly a opět potvrdily, že patří nejen k nejlepším klubům disco dance v ČR, ale také ve světě, když do Havířova přivezly zlaté medaile.

„V červnu jsme se zúčastnili Mistrovství světa, odkud jsme odváželi krásné, i když nepopulární 4. místo. Proto pro nás bylo obrovským překvapením, když jsme na Světovém poháru vybojovali zlaté medaile a nechali za sebou i úřadující Mistry světa.“ uvedla šéftrenérka TŠ Horizonty Tereza Olšarová. Mistry Světového poháru se stala dětská formace Respect us! dětí do 11 let, která se letos pyšní již dvěma tituly Mistra České republiky.

Dětská formace však nebyla jediným želízkem v ohni, které Horizonty do Ústí vezly, velice dobře si havířovské tanečnice vedly i v jiných kategoriích. Dětská malá skupina SuperKids se v obrovské konkurenci téměř 20 soupeřů probojovala až do samotného finále a jako jediný český tým v této kategorii nakonec obsadila 6. místo. Ze sólistek si v konkurenci 73 tanečnic nejlépe vedly Karolínka Kubenková, která obsadila 20. příčku a Verunka Kršková, která vezla do Havířova 13. místo a zůstala těsně před branami semifinále.

„Byly to neskutečné emoce. Už jen postup malé skupiny do finále byl přílivem slziček štěstí dětí, trenérů i rodičů, natož pak samotné vyhlášení zlaté příčky světového poháru.“ říká Tereza Olšarová.

Až do konce října 2017 přibírá taneční škola Horizonty nové tanečníky.


Nejnovější příspěvky
Archiv